Fotowoltaika w Twoim domu!
 

Zalety z wykorzystania fotowoltaiki w Twoim domu!

 
Zapraszamy do zapoznania się 1/2 części cyklu dotyczącego kluczowych zalet związanych z instalacją odnawialnych źródeł energii.

1. Niezależność od podwyżek cen prądu

To w zasadzie jeden z głównych argumentów biorąc pod uwagę fakt, że ceny prądu systematycznie rosną i jesteśmy jako kraj liderem w wysokości płaconych rachunków względem osiąganych zarobków (wśród krajów Unii Europejskiej). Nic nie wskazuje na to, że sytuacja się zmieni i ten punt możemy podsumować hasłem „Lepiej nie będzie”

2. Ogólnodostępne źródło energii za darmo

Odnawialne źródła energii to np. słońce. Stanowi ono motor napędowy instalacji fotowoltaicznej. Jest ogólnodostępne i nie wymaga (na szczęście) dodatkowych opłat ze strony mieszkańców ziemi. Mamy gwarancję, że ceny dostaw promieni słonecznych dla paneli fotowoltaicznych nie ulegną zmianie (cały czas będą wynosić 0 zł).

3.Bądź EKO (ekologiczny i ekonomiczny)

Niestety na przestrzeni lat środowisko naturalne zostało zanieczyszczone przez urządzenia, które były nie efektywne w swoim działaniu. Przykładem mogą być piecie węglowe czyli popularne „kopciuchy”. Ta tendencja i potrzeba wdrożenia radykalnych zmian została zauważona w całej Unii Europejskiej, której celem jest oczyszczenie środowiska naturalnego. Dzięki temu Ty jako użytkownik instalacji fotowoltaicznej możesz zaoszczędzić nawet 15-20% w skali każdego roku na rachunkach za energię. Do tego korzystasz z rozwiązania wspierającego ekologię. Ten punkt możemy podsumować hasłem: „Wilk syty i owca cała”

4. Brak przerw w dostawie prądu

Panele fotowoltaiczne są skonstruowane w taki sposób, aby wytwarzać energię elektryczną niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Mamy gwarancję ciągłej dostawy prądu. O ile w miastach nie ma większych problemów z dostarczaniem energii elektrycznej, to na terenach wiejskich zdarzają się dłuższe przestoje. To jeden z kluczowych argumentów dla osób, które np. zajmują się rolnictwem.

5. Stopa zwrotu

Idąc dzisiaj do banku i zostawiając określoną sumę na lokacie w przeciągu kolejnych lat zysk będzie minimalny. Można powiedzieć, że praktycznie go nie zauważysz. Wpływ ma na to wiele czynników: sytuacja epidemiologiczna, galopująca inflacja i inne. Inwestując w fotowoltaikę masz szasnę na roczną stopę zwrotu oscylującą w granicy 15%. Pytanie, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie?

W II części naszego artykuły przedstawimy kolejne 5 korzyści płynących z instalacji paneli fotowoltaicznych w Twoim domu. 

Jeśli nasza argumentacja jest dla Ciebie przekonywująca skontaktuj się z Nami i porozmawiajmy o szczegółach dla Twojego domu!