Odnawialne źródła energii

 
OZE, czyli odnawialne źródła energii

 

Cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością wśród Polaków. W poniższym artykule postanowiliśmy wyjaśnić kilka kluczowych kwestii związanych z ekologicznymi (odnawialnymi) źródłami dostarczania energii. Czy warto je zastosować w swoim domu?
 
Czym tak naprawdę są odnawialne źródła energii?

OZE to niewyczerpalne źródła energii pochodzenia naturalnego jakimi są np. promieniowanie słoneczne, wiatr czy opady. Niestety aktualnie większa część energii na świecie uzyskiwana jest poprzez nieodnawialne źródła energii, które szkodzą środowisku. W ich skład wchodzą np. kopalnie. Musimy zdać sobie przy tym sprawę, że takie surowce jak węgiel, ropa naftowa czy gaz ziemny z biegiem lat się skończą i koniecznością stanie się poszukiwane nowych (odnawialnych źródeł energii). 
 
Zatem co może wchodzić w skład OZE?
• Panele fotowoltaiczne
• Pompy ciepła
• Elektrownie wiatrowe
• Magazyny energii
• Elektrownie wodne

 

To kilka możliwych przykładów, które już w niedalekiej przyszłości mogą całkowicie zrewolucjonizować podejście do uzyskiwania energii, która w perspektywę lat będzie bardzo korzystna dla rozwoju całej naszej planety.
 
Dlaczego warto wybrać właśnie  odnawialne źródła energii?

 

Istnieje naprawdę wiele powodów i korzyści, które przemawiają za tym, aby wybrać odnawialne źródła energii. Oczywiście jednym z najważniejszych czynników jest wcześniej już omawiana dbałość o środowisko naturalne. Praktycznie nie zastanawiamy się nad tym jak nasza planeta wyglądać będzie za kilkadziesiąt lat. Stwierdzamy, że to nas nie dotyczy… ale czy na pewno? Właśnie teraz mamy świetną okazję żeby rozpocząć pracę nad kreowaniem zdrowej, zielonej rzeczywistości dla naszego potomstwa. Pamiętajmy o tym, że jutro zaczyna się już dziś!
 
 
A zatem jakie korzyści możesz otrzymać na „Tu i Teraz” poprzez stworzenie swojej własnej domowej elektrowni słonecznej?

 

• Twoje gospodarstwo domowe może stać się niezależne od dostawców prądu, dzięki temu, że samodzielnie wytwarzasz energię,
• Zmniejszysz nawet o 90% swoje rachunki za prąd
• Skorzystasz z rządkowych dotacji na instalację fotowoltaiczną
• Staniesz się EKO (ekologiczny i ekonomiczny)
• Zwiększysz wydajność gospodarstwa domowego
 
 
Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem Home Star, który przedstawi wszystkie korzyści związane z fotowoltaiką, wyjaśni wszelkie wątpliwości, dokona bezpłatnego audytu i pomoże w stworzeniu rozwiązania idealnie dopasowanego do Państwa domu.
 
Zapraszamy do współpracy!