Panele fotowoltaiczne Trina Solar

Koszty opłat za energię ciągle rosną!

Średnia cena energii elektrycznej dla odbiorcy w gospodarstwie domowym w 2020 roku była najwyższa od ośmiu lat - podał URE.

Według URE średnia cena energii elektrycznej wyniosła 0,5374 zł netto/kWh i była najwyższa od ośmiu lat. W 2019 roku wyniosła 0,4862 zł netto/KWh.

Cena ta obliczona została na podstawie cen zawartych w umowach kompleksowych obowiązujących w roku 2020 i uwzględnia również opłatę za dystrybucję energii.

Ceny energii. Miały być rekompensaty dla obywateli

Rosnące od kilku lat ceny energii elektrycznej stały się problemem politycznym, który rząd próbował rozwiązać na kilka sposób. W 2018 r. uchwalona została ustawa "zamrażająca" ceny energii. To tylko odsunęło problem w czasie. W efekcie od ponad roku słyszeliśmy zapowiedzi stworzenia ustawy o rekompensatach, jednak kolejne pandemiczne miesiące zmieniały nastawienie polityków do tego tematu. Ostatecznie już w styczniu 2021 roku minister środowiska zasygnalizował, że powszechne rekompensaty za energię nie pojawią się.

Właśnie dlatego inwestycja w panele fotowoltaiczne to sprawdzone i pewne rozwiązanie, które zapewni Ci energetyczne bezpieczeństwo przez kolejne długie lata. Zdecyduj się czy chcesz płacić za prąd i już dzisiaj dowiedz się więcej o możliwości dokonania instalacji paneli fotowoltaicznych w Twoim domu.