Bulwersujące zmiany w fotowoltaice

Czym jest audyt energetyczny?

 

Taki audyt to ocena stanu użytkowania energii w Twoim domu - jej strat oraz nadwyżek. 
Wyniki audytu wskazują najbardziej optymalne rozwiązania, w celu zwiększenia opłacalności energii np. zmniejszenie kosztów ogrzewania domu czy wdrożenie dostępnych odnawialnych źródeł energii.

 

Wykonanie takiego audytu to świetny sposób na uniknięcie kosztowych pomyłek podczas procesu termomodernizacji.

Audyt obejmuje wszystkie elementy instalacji i urządzeń w budynkach związanych ze zużyciem energii m.in:

- instalacje grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacje oraz instalacje ciepłej wody użytkowej-– może warto zainwestować w pompę ciepła?
- szczelność okien, rozmieszczenie ścian,
- oświetlenie,
- zastosowanie źródeł odnawialnych – np. panele fotowoltaiczne.


Audyt nie jest dokumentacją techniczną, nie jest podstawą dla realizacji robót, ale stanowi założenia do projektu modernizacji.

Jest jedną z usług objętych obowiązującą termomodernizacyjną ulgą podatkową, z której mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych.

Audyt energetyczny z wdrożeniem instalacji fotowoltaicznej?


Jeśli zdecydujesz się na montaż instalacji, nasi eksperci przyjadą do Ciebie aby zmierzyć Twoje zapotrzebowanie energii. Podstawę takiej analizy będą stanowić faktury za prąd oraz specjalistyczne pomiary. Dobierzemy instalację idealnie pod potrzeby Twojego domu mając na uwadze ilość dostępnego miejsca.

A co z pompami ciepła?

Home Star spośród wielu możliwości dostępnych na rynku wybrał tą, która zapewni naszym klientom największą wydajność i zdecydowanie obniży przy tym koszty ogrzewania. Pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Specjaliści Home Star dokonają bezpłatnego audytu określając dokładne zapotrzebowanie na energię słoneczną, a montażyści dopasują instalację paneli fotowoltaicznych do potrzeb Twojego domu. Nie czekaj, zadzwoń!

Sam sprawdź, czy fotowoltaika i pompa ciepła są dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!