Inwerter solarny Huawei

HUAWEI - najbardziej zaawansowane inwertery solarne

Jednym z najważniejszych elementów każdej instalacji fotowoltaicznej jest inwerter. Podstawową funkcją tego urządzenia jest zamiana prądu stałego, który powstaje w modułach PV, na prąd przemienny, dostosowany do parametrów sieci. Falownik odpowiada również za bezpieczeństwo całej instalacji, dlatego bardzo ważne jest wybranie sprawdzonego rozwiązania. Marka Huawei, rozpoznawalna głównie dzięki smartfonom, jest również wiodącym producentem inwerterów. Czy warto w nie zainwestować?

 

Globalny zasięg

 

O świetnej jakości produktów Huawei, które charakteryzują się również rozsądnymi cenami, może świadczyć fakt, że marka jest obecna w aż 170 krajach. Dynamiczny rozwój firmy zaowocował wyprodukowaniem specjalistycznych urządzeń umożliwiających pewną i efektywną pracę mikroelektrowni.

2019 roku Huawei otrzymało nagrodę za najbardziej bezawaryjny i zaawansowany technologicznie inwerter do zastosowań domowych. Narzędzia te mają na celu maksymalizację produktywności w instalacjach fotowoltaicznych przy jednoczesnym zagwarantowaniu jej użytkownikom bezpieczeństwa i wygody. Ta ostatnia przejawia się m.in. w umieszczeniu czytelnych wyświetlaczy z dostępem do menu w języku polskim, co dla wielu osób jest bardzo istotnym ułatwieniem.

 

Innowacyjne rozwiązania

 

Falowniki Huawei z serii SUN2000 KTL-MO nie są kopią zachodnioeuropejskich rozwiązań, ale innowacyjnymi, autorskimi projektami firmy. Sprawność tego typu inwerterów wynosi aż 98,6%, a za długotrwałą i bezawaryjną pracę odpowiadają systemy wewnętrznego chłodzenia. Monitorowanie pracy domowej mikroelektrowni jest możliwe dzięki zaawansowanym systemom, które w razie pojawienia się usterek w szeregach modułów, wykrywają je w błyskawiczny sposób. Inwertery Huawei wyposażone są w ochronniki przepięciowe typu II i III obecne zarówno po stronie AC, jak i DC. Co więcej, ochrona nadprądowa DC nie jest wykonana z elementów mogących ulec stopieniu, ale wyłączników nadprądowych. Producent udziela 5 lat gwarancji z możliwością jej przedłużenia o kolejne 20.

 

Atrakcyjny design

 

Choć inwerter ma przede wszystkim dobrze działać, falowniki Huawei mogą się też poszczycić eleganckim wyglądem. Na tle surowych, przemysłowych konkurentów wyróżniają się modnym, minimalistycznym designem i dobrze przemyślanym interfejsem. Ostateczna decyzja, czy zakupić urządzenie marki Huawei, należy oczywiście do prosumenta, jednak my stoimy na stanowisku, że obecnie na rynku nie ma lepszych falowników do zastosowań w mikroelektrowniach PV.